Spektakl “Gruba Świnia” – Neil LaBute

Teatralna współpraca

“Gruba Świnia” Neila LaBute’a nie jest prostym tekstem. Jako komentarz otaczającej nas rzeczywistości XXI wieku, obnaża pustkę często kryjącą się pod skorupą luksusowych strojów “świata marek i etykietek”, wysokiego statusu społecznego czy pięknego wyglądu. Pokazuje, jak absurdalnie wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by ani o milimetr nie wychylić się poza granice norm. Normatywność gwarantuje przecież sukces i stabilizację, jest przewidywalna, a więc bezpieczna. W swoim dramacie LaBute dokonuje więc zabiegu prowokacyjnego: projektuje “romans niemożliwy” – otyła bibliotekarka i przystojny karierowicz z korporacji. Połączenie zasługujące co najwyżej na salwę śmiechu, z góry skazane na porażkę.

Spektakl Grupy Teatralnej ProjekT działającej pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce można było zobaczyć w Kampusie Wielickim 16 maja 2015 r. oraz w krakowskim Teatrze 38 (Klub Pod Jaszczurami) od 19 do 21 czerwca 2015 r.

Nasz salon zadbał o korporacyjną scenografię spektaklu – proste i eleganckie elementy okazały się na scenie całkowicie wystarczające i funkcjonalne i dobrze wpisały się w konwencję scenicznej opowieści.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć taką kompozycję w swoim domu, zapraszamy po: lampę Mercur, krzesła Lotus, stoliki Cubo czy zestaw wypoczynkowy Tinta.

fot. Katarzyna Tokarczyk / Anna Goc

Nasza Fundacja

Pomożemy Ci stworzyć wymarzone wnętrze. Naszą pasją jest niebanalny i funkcjonalny design. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą - jedną z największych na małopolskim rynku meblowym. W naszym salonie w Wieliczce znajdziesz niezwykłe meble do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego i młodzieżowego, kuchni czy przytulnej jadalni. Dzięki nam ozdobisz również swój dom wyjątkowymi artykułami dekoracyjnymi.

Skontaktuj się z nami

ul. Nowy Świat 27
32-020 Wieliczka
tel.:12 2890202 e-mail:[email protected] pon.-pt.:10:00-18:00 sob.: 10:00-14:00
Copyright © Grupa OXM