Sztuka Designu – Design Sztuki

“Sztuka designu – Design sztuki” to niezwykłe wydarzenie promujące nową koncepcję przedstawiania sztuki na ścianach salonu meblowego. W miłej atmosferze przy dobrym poczęstunku i lampce wina, mieliśmy okazję przybliżyć możliwości i szeroką ofertę współpracujących z nami producentów, oraz uaktywnić pomysł cyklicznych wernisaży młodej sztuki.

Tomasz Poznysz, Osioł 3, 2013

Tomasz Poznysz, Osioł 3, 2013

Była to świetna okazja do rozmów oraz wzajemnego inspirowania się do tworzenia jeszcze piękniejszych przestrzeni. Firma traktuje ten projekt bardzo poważnie i wszyscy pracownicy angażują się mocno by tego typu spotkania odbywały się cyklicznie i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Małopolski. Sama wystawa pozostaje na ścianach salonu, nieodpłatnie dostępna dla wszystkich miłośników sztuki z okolicy.

– Ta inicjatywa ma na celu nie tylko zachęcić mieszkańców do odwiedzania salonu i kupowania mebli – podkreśla Pan Karol Szpar, właściciel marki 4Style. – Naszym głównym założeniem jest zmienić podejście do postrzegania sztuki w szerszym wymiarze. Uważam, że jesteśmy coś winni artystom i kto jak nie przedsiębiorcy działający w branży meblarskiej, mogą zachęcać klientów do tworzenia prywatnych kolekcji i inspirować do upiększania swoich domów.

Gość specjalny

W roli gościa specjalnego pojawił się Pan Artur Przebindowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, laureat wielu nagród, m.in. Grand Prix XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku oraz nagrody publiczności na „40 Biennale malarstwa Bielska Jesień, 2011”. Na spotkaniu przedstawiliśmy dzieła tego artysty, które pochodzą z wielokrotnie nagradzanego cyklu Megalopolis, prezentującego pozornie wyludnione miasta, sprawiające wrażenie klaustrofobicznych, przeludnionych przestrzeni.

– Miło było mi brać udział w przedsięwzięciu tak sympatycznym i fajnie zorganizowanym – mówi Pan Artur Przebindowski – Właściciele to przemili ludzi, których mam przyjemność znać również prywatnie. Jest to nowa sytuacja w takiej przestrzeni, dosyć odważna i za to słowa uznania.
Oczywiście to wydarzenie, tę ekspozycję, trudno  traktować jako wystawę malarstwa sensu stricto, i chyba nie takie były ambicje organizatorów. Natomiast uważam, że niejeden wernisaż mógłby pozazdrościć poziomu organizacyjnego, miłej atmosfery i efektu w postaci tak ciekawej “prowokacji”.
Przede wszystkim trzeba podkreślić walor edukacyjny i opiniotwórczy samej imprezy. Bardzo podoba mi się pomysł zachęcania ludzi do szukania unikatowych dzieł a nie kopiowania tego co ogólnie dostępne i powielane w sklepach sieciowych – podkreśla Pan Artur.

Artyści

Kolekcję tego wieczoru wzbogaciło również wiele innych uznanych nazwisk sztuki współczesnej. Wśród nich są dzieła Małgorzaty Kosiec – stypendystki Ministra Kultury i Sztuki, absolwentki wydziału grafiki i malarstwa ASP w Łodzi, autorki wielu wystaw indywidualnych w kraju i na świecie. Jej płótna wisiały między innymi, w takich galeriach, jak: Galeria Fibak w Warszawie, Miva Galleri w Malmo, Artrepublic Gallery w Londynie czy galeria The Elizabeth Foundation For the Arts w Nowym Jorku.

Do grona artystów, których prace można u nas spotkać należą również: Witold Abako, Marlena Biczak, Katarzyna Bielska, Amelia Chwałek, Bartosz Czarnecki, Krzysztof Ćwiertniewski, Mariusz Dydo, Marta Frej, Ilona Herc, Wiktor Jackowski, Ewelina Kina, Grzegorz Klimek, Konrad Koch, Tomasz Kołodziejczyk, Juliusz Kosin, Agata Kosmala, Mateusz Maliborski, Dariusz Milczarek, Tomasz Mistak, Denys Molerio PENA, Anna Nagórska, Monika Pawlus, Marta Piórko, Tomasz Poznysz, Łukasz Ratajczak, Małgorzata Sęk, Alicja Słaboń – Urbaniak, Sylwia Solak , Natalia Sroka, Zofia Szczęsna, Urszula Tekieli, Karolina Tłuczek, Tomasz Tobolewski, Krzysztof Turlewicz, Viola Tycz, PiotrWoroniec, Anna Zalewska, Sylwia Pytlik

partnerzy wydarzenia

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, naszym pracownikom, przyjaciołom i wszystkim firmom, które pomogły nam zrealizowac przedsięwzięcie. Bez Was “Sztuka Designu – Design sztuki” to nie to samo!

Przedsięwzięcie z perspektywy organizatora

Po co promować sztukę i co jest w tym najciekawsze opowiada pomysłodawca idei – Pan Karol Szpar. Zachęcamy do zapoznania się z nietuzinkowym podejściem do promowania sztuki przez biznes meblowy. Bo to jak sztuka jest postrzegana przez użytkowników w dużej mierze zależy od nas wszystkich.

Nasza Fundacja

Pomożemy Ci stworzyć wymarzone wnętrze. Naszą pasją jest niebanalny i funkcjonalny design. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą - jedną z największych na małopolskim rynku meblowym. W naszym salonie w Wieliczce znajdziesz niezwykłe meble do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego i młodzieżowego, kuchni czy przytulnej jadalni. Dzięki nam ozdobisz również swój dom wyjątkowymi artykułami dekoracyjnymi.

Skontaktuj się z nami

ul. Nowy Świat 27
32-020 Wieliczka
tel.:12 2890202 e-mail:[email protected] pon.-pt.:10:00-18:00 sob.: 10:00-14:00
Copyright © Grupa OXM